Sunday, April 21, 2019

День Землі

Вже завтра увесь світ відзначає «День Землі», який спонукає людей бути уважнішими до тендітного та вразливого довкілля нашої планети.
Саме тому інформаційний центр «Вікно в Америку для майбутніх лідерів» провів захід за темою «Thinking about the Environment» для учнів школи-родини №39. Працівники сектору документів іноземними мовами разом із гостями бібліотеки, волонтерами Корпусу Миру, підготували низку завдань.
По-перше, діти виконали завдання «True\False Walk», де мали змогу ознайомитися з різними видами забруднення та дізнатися скільки ж потрібно часу для розпаду тієї чи іншої речовини. Цікавим виявилося завдання «Happy and Sad Planet», де діти використовуючи модальні дієслова «Should» та «Shouldn’t», говорили, що потрібно, а чого не варто роботи, серед них: «We should pick up litter”, “We shouldn’t polute the environment”, “We should use bikes instead of cars”, “We shouldn’t take long shower”, “We should turn off the light when we don’t use it” тощо. Волонтери, у свою чергу, розповідали як в їхніх країнах святкують цей день.
Наостанок, всі присутні переглянули відео кліп на пісню «Earth» Майкла Джексона, аби ще раз переконатися у тому, що на якій планеті ми живемо – це залежить від нас.
Також діти перекладали прислів’я з англійської мови та намагалися пояснити їх значення.
“Every day is the Earth Day”,
“Earth doesn’t belong to us – we belong to Earth”,
“Think globally – act locally”.
А як ви розумієте ці висловлювання?

Thursday, April 18, 2019

Медіаосвітні практики для бібліотечних працівників

18 квітня, на продовження науково-методичної конференції "Школа і бібліотека: інтеграція медіаосвітніх практик", Херсонська обласна бібліотека для дітей імені Дніпрової Чайки, у співпраці зі ще одним партнером – КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти» Херсонської обласної ради, організувала тренінгові заняття, лекції та практикуми, учасниками яких стали працівники бібліотек для дітей і публічних бібліотек із ОТГ Херсонської області, працівники бібліотек закладів загальної середньої освіти та ПТНЗ з Херсону і області, а також викладачі бібліотечних дисциплін Херсонського училища культури.
Учасники програми, зокрема, прослухали глибоку і змістовну лекцію «Читання дітей і підлітків: довга дорога в Мережі…» Гич Галини Миколаївни, завідувача кафедри теорії й методики мовно-літературної та художньо-естетичної освіти Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, кандидата педагогічних наук, доцента;
виступ з досвіду роботи шкільного бібліотечно-інформаційного центру НВК «Школа гуманітарної праці» Херсонської обласної ради «Медіа як засіб розвитку і соціалізації дитини-читача» Лихожон Тетяни Володимирівни, завідувача ШБІЦ;
взяли участь у медіаосвітніх тренінгах, проведених Волошенюк О.В. і Кисельовою С.В.,
а також фахівцями Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки, сертифікованими медіа-тренерами Срібною Іриною Сергіївною і Ковач Іриною Миколаївною,
та у практикумі з проведення медіагри «50-зірковий Ігроленд. Літературні пазли», створеної працівниками Херсонського центру "Вікно в Америку для майбутніх лідерів", який провели Олена Бєла, керівник центру, та Ганна Резнік, завідувач сектору документів іноземними мовами.

Захід проведено за підтримки Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX), у рамках реалізації проекту  центру "Вікно в Америку для майбутніх лідерів" Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки.



Wednesday, April 17, 2019

Науково-методична конференція «Школа і бібліотека: інтеграція медіаосвітніх практик»

17 квітня у Херсоні відбулася науково-методична конференція «Школа і бібліотека: інтеграція медіаосвітніх практик»,  яку проводять КЗ "Херсонська обласна бібліотека для дітей імені Дніпрової Чайки" Херсонської обласної ради, НВК «Школа гуманітарної праці» Херсонської обласної ради та управління освіти Херсонської міської ради.
Учасниками конференції стали заступники директора з виховної роботи закладів загальної середньої освіти Херсона, працівники шкільних бібліотек міста, дитячих і публічних бібліотек Херсонської області, що обслуговують дітей, а також фахівці з Національної бібліотеки України для дітей і Миколаївської обласної бібліотеки для дітей ім. В.Лягіна.
Пленарне засідання конференції пройшло у актовій залі Херсонської  гімназії №6.
З вітальним словом до учасників конференції звернувся Чабан Вадим Іванович, заступник голови обласної державної адміністрації, та Ніконов Юрій Миколайович, начальник управління освіти Херсонської міської ради.

Учасники конференції заслухали доповіді:
- "Проект "Відкрита бібліотека" в сучасній школі" Кияновського Артема Олександровича, директора НВК "Школа гуманітарної праці", кандидата педагогічних наук, заслуженого працівника освіти України;

- "Медійна компетентність сучасного бібліотекаря: вчимося і працюємо разом" Бардашевської Анни Іванівни, директора Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки, заслуженого працівника культури України;

- "Медіаграмотність в Україні: розвиток та перспективи" Волошенюк Оксани Валеріївни, менеджера медіаосвітніх програм Академії української преси (м. Київ);
 
- "Формування медіа-простору сучасної бібліотеки: огляд інноватики" Кисельової Сніжани Валеріївни, завідувача відділу каталогізації Національної бібліотеки України для дітей.

Директор Миколаївської ОБД ім. В.Лягіна Жайворонок Тетяна Анатоліївна привітала також колектив бібліотеки імені Дніпрової Чайки із 95-літтям закладу, що відзначається цього року.
Подальша робота конференції проходила у секціях - "Створення позитивного іміджу закладу загальної середньої освіти шляхом колективної медіатворчості" та "Бібліотеки у медіасередовищі: навчання, навігація, контент", що проводились у Школі гуманітарної праці та в бібліотеці імені Дніпрової Чайки. Відбулось також передбачене програмою конференції  ознайомлення з бібліотеками закладів загальної середньої освіти як осередками впровадження медійної грамотності в сучасній школі.

18 квітня бібліотечні працівники продовжать роботу і стануть учасниками серії тренінгів та прослухають лекції з медіаосвітньої тематики. До них приєднається також група працівників шкільних бібліотек Херсонщини - учасників обласного фахового семінару, організованого Херсонською академією неперервної освіти.

Захід проведено за підтримки Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX), у рамках реалізації проекту центру «Вікно в Америку для майбутніх лідерів» Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки.

Sunday, April 14, 2019

Work\ Life Balance

Яка різниця між роботою та хобі? Чи можливо знайти баланс між роботою та сімейним життям? Чи варто бути спеціалістом у своїй справі? На ці питання відповідали учасники дорослого клубу @Kherson English Speaking Club, який відбувся 11 квітня 2019 року. 


До інформаційного центру «Вікно в Америку для майбутніх лідерів» вони завітали для того, щоб поспілкуватися з волонтерами Корпусу Миру США та вдосконалити свої навички говоріння англійською. Ніна Джексон та Уітні Кравенс підготували низку завдань за темою «Work\ Life Balance».



Як завжди, учасники розподілилися на групи та обговорювали питання стосовно їхнього життя, кар’єри та сімейного благоустрою. Одні були за те, що на першому плані повинна бути кар’єра, інші ж переконували, сімейні цінності найголовніші. Але після довгої дискусії, всі присутні прийшли до висновку щодо поняття Work\ Life Balance, що найкращим є вміння поєднувати ці два поняття та підтримувати цей баланс. 
По закінченню заходу, всі присутні мали змогу пограти в онлайн-гру Kahoot, яка допомагає зробити вивчення англійської мови веселим та цікавим. 


Monday, April 8, 2019

Traveling

4 квітня 2019 року одразу два заходи (для школярів та учасників дорослого клубу @KhersonEnglishSpeakingClub) відбулися в інформаційному центрі «Вікно в Америку для майбутніх лідерів» за темою «Traveling». І це не дивно, адже весна – початок подорожей по всьому світу. Волонтер Корпусу Миру США, Ніна Джексон підготувала інтерактивну презентацію, яка захопила всіх присутніх різноманітністю завдань.  


Отже, першими, хто мав змогу поспілкуватися з волонтером за цією темою, це учні загальноосвітньою школи №39. На початку заходу діти отримали завдання: зробити собі «паспорт подорожей», який повинен був зберігати наступну інформацію – прізвище, ім’я, дата та місце народження, національність. На наступній сторінці діти вказували країни, в яких їм вдалося побувати, або куди б вони відправилися саме зараз. Ставлячи питання один до одного допомогло нам більше дізнатися про всіх присутніх. 


Звісно ж, не обійшлося й без спілкування у групах та розігрування діалогів за різними ситуаціями, які можуть виникнути під час подорожей, серед них «You missed your flight», «You lost your passport in the airport», «You made a hotel reservation but when you arrived it wasn’t saved in the system» та інші. Допомагали складати діалоги учням присутні на цьому заході й інші волонтери з США, один з них Роланд Семуел, який є частим гостем в інформаційному центрі.


По завершенню заходу, Ніна Джексон презентувала свою гру на гітару, адже почала вона грати тільки пів року тому, та разом з усіма присутніми виконала пісню Луї Армстронга «What a Wonderful World».


Мій дім Земля

3 квітня до центру "Вікно в Америку для майбутніх лідерів" Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім.Дніпрової Чайки у рамках місячника екології завітали учнi 7 класу Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів №16 із вивченням мов національних меншин, щоб познайомитися з правилами екологічної етики у повсякденному житті.
Бібліотекар сектору документів іноземними мовами в доступній та цікавій формі запропонувала розкрити сутність сучасних проблем екології і вияснити, чи знають вони шляхи вирішення екологічних проблем у сучасному світі. Діти отримали інформацію, як можна розвивати свою творчу та ділову активність в соціальних мережах та у шкільному житті для привернення уваги дорослих та однолітків до екологічної діяльності у своєму місті.

Учні активно розташовували  малюнки на дошці, виконуючи завдання “Дії людства, від яких Земля “сумна”, або “весела””, спрямованих на залучення учнів до практичних дій по оздоровленню навколишнього середовища та розвиток почуття відповідальності за природу.
На закінчення заходу кожному з учнів було запропоновано висловити свою думку з приводу вирішення проблем екології, а також створити свій рекламний слоган, закликаючий до активних дій, які допоможуть зберегти нашу чудову планету.

Thursday, April 4, 2019

Дива світу книг

2 квітня, в день народження великого казкаря Ганса Крістіана Андерсена, весь світ відзначає Міжнародний день дитячої книги. У цей день до  Херсонської  обласної бібліотеки  для дітей імені Дніпрової Чайки завітали учнi 4 класу Херсонської загальноосвітньої школи І ступеня № 25, щоб дізнатись, які бувають “дива” у світі книжок. 
У секторі  документів іноземними мовами  діти познайомились з незвичайними книжками з 3D-ілюстраціями, музичними, електронними та аудіокнигами. Вiдвiдувачі центру «Вікно в Америку для майбутніх лідерів» також зацiкавились вiртуальними книжками,якi можна завантажити в онлайн-бiблiотеках, i за допомогою яких сучасних гаджетiв можна читати такi вiртуальнi книжки. Дiтлахи змогли також дiзнатись багато нового про бiблiотеки рiзних країн свiту i якi незвичайнi книжки в них зберiгаються. З захопленням хлопчики i дiвчатка грали в запропонованi  їм iгри: “Вгадай книгу за її обкладинкою” і “Вгадай казки за ілюстраціями”.

 Також дiти разом з бiблiотекарем завiтали до iнших вiддiлiв – сектору періодичних видань, де з здивуванням дiзнались про те, що в цьому вiддiлi немає книжок, а читають там журнали i газети. А також вiдвiдали вiддiл естетичного виховання – де книжки “розповiдають” майже про всi види мистецтв. А на завершення заходу дiти змогли весело провести час в iгровiй залi бiбiлiотеки з танцями на X-box. 




Wednesday, April 3, 2019

Integration for Media Literacy



Шановні колеги! 
Херсонська обласна бібліотека для дітей та Херсонський центр "Вікно в Америку для майбутніх лідерів" запрошують вас до участі у науково-методичній конференції та серії тренінгів, які проводитимемо, у партнерстві з установами та закладами освіти Херсонщини, 17 та 18 квітня 2019 року. Інформаційний лист про заходи та форму заявки можна скачати тут.
Заходи проводяться за підтримки Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) в рамках проекту «Integration for Media Literacy».

Smile-вечірка у День Сміху

1 квiтня, у День Сміху, в Херсонськiй обласнiй бібліотецi  для дітей імені Дніпрової Чайки вiдвiдувачі сектору  документів іноземними мовами потрапили на “Смайл-вечiрку”, організовану працівниками центру "Вікно в Америку для майбутніх лідерів". Цього дня багато хто з дiтей мав змогу дiзнатись iсторiю походження всiм вiдомого Смайлика, а також його меншого брата Емодзі, та якi вони бувають - сучаснi емодзі.
Також дiти розповiдали, якi вони знають малюнки для вираження емоцiй i якими емодзі вони позначаються. Згаданi смайлики-емодзi найбiльш поширенi в японськiй культурi, але й нашим читачам було цiкаво намалювати свої власні емодзi, якi б вiдображали їх настрiй пiд час листування в iнтернетi з друзями. 
Захоплива гра “Вгадай мультфiльм за смайликам-емодзi” змогла продемонструвати дiтлахам, як можна за допомогою малюнкiв-піктограм написати назву фільму, або створити свою власну загадку-ребус. 
Дiти також весело провели час, граючи в обмiн SMS-повiдомленнями за допомогою смайлiв, якi вони малювали чи вирiзали з паперу i приклеювали на дошку. День гумору i смiху був для вiдвiдувачів бiблiотеки насиченим позитивними враженнями i незабутнiми моментами спiлкування з однолiтками. 
А завершилася “Смайл-вечiрка”, запальними танцями в ігровій залі разом з X-Box. Всім гарного настрою та сміху кожного дня!

Monday, April 1, 2019

Favourite Cartoons and Heroes

31 березня у останній день канікул вiдвiдувачі English Club for kids зiбрались у секторі документів іноземними мовами, щоб дізнатись, про творчість  видатного американського мультиплікатора Уолта Діснея.
Відвідувачі центру «Вікно в Америку для майбутніх лідерів» дізнались про цікаві художні книжки англійською мовою, казки, написані за мотивами мультфільмів  Walt Disney pictures. Також діти дізнались цікаві факти з біографії засновників Walt Disney Company - братів Уолта і Роя Діснея. Діти переглядали уривки мультфільмів студії  Walt Disney, розгадували загадки, пов’язані з персонажами мультфільмів, згадували назви казкових персонажів англійською мовою, граючи у вікторину «Guess Who».
Також діти із захопленням пограли у гру ”Who am I?”,в якій потрібно було вгадати найвідоміших героїв мультфільмів Walt Disney pictures за описом, а також назвати якомога більше творів, казок і фільмів англійською мовою,  де з’являється цей персонаж. Відвідувачі клубу також складали прості речення з новими словами з теми «Cartoons», за допомогою яких можна розповісти про улюбленого мультиплікаційного героя, не називаючи його ім’я.
Останній день канікул у бібліотеці був цікавим і веселим завдяки найвідомішим дитячим мультфільмам студії  Walt Disney.