четвер, 23 січня 2020 р.

Сучасні інформаційні війни.

«Війни можуть виграватися на полі бою, а програватися в свідомості людей», - писав Георгій Почепцов.
Інформаційні війни супроводжують всю історію людства. Спочатку вони були релігійними та ідеологічніми, причому для боротьби з носіями чужих поглядів застосовувалися всі види репресій. В далекому минулому інквізиція чи репресивні апарати тоталітарних держав двадцятого сторіччя вели активну боротьбу з носіями чужих ідей.
Найбільш вразливим місцем сучасних складних систем стають процеси прийняття рішень. Саме тому інформація як така поступово почала змінювати свій статус. Вона стала переходити від сили, що допомагала в  бою, до сили основної, яка й вирішує результат війни. І саме про тему «Інформаційних  війн» говорили сьогодні з учасниками «Школи медіаграмотності» з Корабельного  мікрорайону на базі Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки.
Підчас заняття  провели тест Соломона Аша (який доказує вплив групи на конкретну людину,

аналізували відеосюжети , інформаційні бомби, 


вигадували цікаві клікбейки серед яких:
  • Верховна рада скасувала 8-годинний робочий день!
  • У 2020 році буде завершено будівництво довгоочікуваного мосту "Таврійський - ХБК!"
  • Медична освіта у ВУЗах  скорочується на 2 роки.
  • Оздоровлення вчителів з 2020 року буде проходити на Мальдівах!
  • В Україні клонували першого малюка та інші.

 Створювали та презентували цікаві статті за клікбейками.

Підсумовуючи і проаналізувавши усі матеріали разом із бібліотекарями дійшли висновку, що метою інформаційної війни є вплив на людський розум, а для того, щоб протистояти цій війні, бути «агресивно ефективними в сучасному світі інформації», необхідно активізувати у свідомості людей національну систему пріоритетів, створити яскравий образ національної ідеї, адаптувати традиції до нових засобів комунікації та активно використовувати методи протидії проти інформаційних впливів.Немає коментарів:

Дописати коментар